Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kurs z Lamą Ole Nydhalem we Wrocławiu

7 kwietnia 2017 początek godz. 19:00 - 9 kwietnia 2017 początek godz. 19:00

Lama Ole Nydahl pochodzi z Danii. Jest jednym z wysoko wykwalifikowanych lamów i nauczycieli medytacji w tradycji buddyzmu linii Karma Kagyu – szkoły pod duchowym przewodnictwem XVII Karmapy Taje Dordże. W 1969 roku Ole i jego żona Hannah zostali pierwszymi zachodnimi uczniami największego mistrza medytacji swoich czasów, XVI Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże
Na prośbę XVI Karmapy od początku lat siedemdziesiątych Lama Ole jeździ po świecie, po krajach związanych z kulturą Zachodu, przekazuje nauki buddyjskie i zakłada świeckie ośrodki buddyzmu Diamentowej Drogi. Jego głębokie doświadczenie, wiedza i świeży, dynamiczny styl nauczania inspirują tysiące ludzi przychodzących na jego wykłady i uczestniczących w prowadzonych przez niego kursach medytacyjnych. Na wykładach można usłyszeć podstawowe informacje na temat buddyzmu oraz dowiedzieć się, jak może on pomóc w codziennym życiu. W ich trakcie Lama prowadzi także medytację, a chętnym udziela buddyjskiego Schronienia.
Lama Ole Nydahl jest autorem licznych książek o buddyjskiej tematyce, wielokrotnie wznawianych i tłumaczonych na wiele języków. W Polsce ukazały się m.in.: „O naturze rzeczy”, „Buddowie dachu świata”, „Dosiadając tygrysa”, „Wielka Pieczęć”, „Budda i miłość”, „O śmierci i odrodzeniu”, „Być pożytecznym”.

Szczegóły

Start:
7 kwietnia 2017 początek godz. 19:00
Koniec:
9 kwietnia 2017 początek godz. 19:00
Wydarzenie Categories:
, ,
Strona internetowa:
kurs.buddyzm.pl

Organizator

Buddyzm Diamentowej Drogi
Strona internetowa:
buddyzm.pl

Miejsce

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
Wrocław, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
kurs.buddyzm.pl