DNI KULTURY BUDDYJSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE 20-28 PAŹDZIERNIK (Inauguracja nowej siedziby ośrodka buddyjskiego w Częstochowie)

DNI KULTURY BUDDYJSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE 20-28 PAŹDZIERNIK (Inauguracja nowej siedziby  ośrodka buddyjskiego w Częstochowie)

 

 20 październik  sobota

16.00 sesja medytacyjna
18.00 wykład „Pogląd w Diamentowej Drodze” Karol Ślęczek
– Po wykładzie kolacja i aukcja na rzecz wyposażenia kuchni

21 Październik niedziela

10.00  sesja medytacyjna z wprowadzeniem
12.00 sesja medytacyjna
15.00 wykład „Droga identyfikacji” Karol Ślęczek

22 Październik poniedziałek

19.15 sesja medytacyjna  z wyjaśnieniami

25 Październik czwartek

19.15 sesja medytacyjna z wyjaśnieniami

26 Październik piątek

19.00 Projekcja filmu „HANNAH  Nieznana historia buddyzmu”
Film będzie poprzedzony wykładem wprowadzającym Pauliny Czaji
– Po filmie sesja medytacyjna

27 Październik sobota

10.00 Pytania i odpowiedzi i sesja medytacyjna – Paulina Czaja i Piotr Kaczmarek
12.00 sesja medytacyjna
17.00 sesja medytacyjna
19.00 wykład „Praca z emocjami” Paulina Czaja i Piotr Kaczmarek
22.00 Parapetówka

28 Październik niedziela

10.00  sesja medytacyjna
12.00 sesja medytacyjna
15.00 wykład „Droga Bodisatwy „Paulina Czaja i Piotr Kaczmarek

– zakończenie

Wstęp wolny (dobrowolna darowizna na pokrycie kosztów – 10 zł wykład)

NAUCZYCIELE

Karol Ślęczek
( ur.1956 r.) Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest uczniem Lamy Ole Nydahla. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1978 roku. Jeden z założycieli oraz wieloletni przewodniczący ośrodka w Krakowie, były wieloletni przewodniczący Związku Buddyjskiego w Polsce oraz członek Rady Nadzorczej Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od 1988 roku wykłada filozofię buddyjską na uniwersytetach w Europie, obu Amerykach i Australii. Wielokrotnie podróżował z Lamą Ole po całym świecie. Mieszka w Krakowie.

Paulina Czaja
Absolwentka E-Commerce Development w Londynie. Z Buddyzmem Diamentowej Drogi związana od 1993 roku. Od 2005 roku wykłada podstawy buddyzmu. Brała aktywny udział w rozwoju ośrodków w Londynie, Buenos Aires i Gdańsku. Od 2007 roku mieszka i współtworzy ośrodek odosobnieniowy w Bartołtach Wielkich. Prowadzi własną firmę jubilerską.

Piotr Kaczmarek
jest uczniem Lamy Ole Nydahla i praktykuje buddyzm Diamentowej Drogi od 1985 roku. Współtworzył ośrodki medytacyjne m.in. w Poznaniu, Kucharach, Katowicach oraz w Karma Guen (Hiszpania), Grazu i Wiedniu (Austria). Od ponad 25 lat zajmuje się również buddyjskimi projektami międzynarodowymi. Od 2014 roku, na prośbę Lamy Ole prowadzi ośrodek odosobnieniowy w Zagórzanach.

FILM
„Hannah. Nieznana historia buddyzmu” to niezwykła i pełna przygód filmowa podróż, której bohaterką jest Hannah Nydahl – dzięki niej buddyzm tybetański stał się znany na Zachodzie. Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach w Kopenhadze w latach 60. XX w. i prowadzi do Kathmandu, gdzie Hannah i jej mąż Ole zostali pierwszymi uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy pochodzącymi z Zachodu.

Wykłady Marcina Barańskiego

Wykłady Marcina Barańskiego

Zapraszamy serdecznie na wykłady

Sobota godz. 19.00 temat ” Znaczenie sangi”

Niedziela godz 11.00 sesja medytacyjna oraz wykład ” O medytacji ”

Dobrowolna darowizna na pokrycie kosztów wykładu 10 zł

W sobotę po wykładzie odbędzie się pożegnalna impreza na której będziemy świętować przeniesienie ośrodka do nowej lokalizacji.

Marcin Barański (ur. 1971) z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1993 roku. Od 2001 roku wykłada podstawy buddyzmu. Wiceprzewodniczący Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Z wykształcenia informatyk. Pracuje w branży telekomunikacyjnej.

Kurs z Karolem Ślęczkiem

Kurs z Karolem Ślęczkiem

Zapraszamy na wykłady Karola Ślęczka
Sobota
16.30 sesja medytacyjna
18.00 wykład „Śmierć i odrodzenie”
Niedziela
11.00 sesja medytacyjna
15.00 wykład „Guru Joga”

Karol Ślęczek ( ur.1956 r.) Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1978 roku. Jeden z założycieli oraz wieloletni przewodniczący ośrodka w Krakowie. Członek Rady Nadzorczej Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od 1988 roku wykłada filozofię buddyjską na uniwersytetach w Europie, obu Amerykach i Australii. Wielokrotnie podróżował z Lamą Ole po całym świecie. Mieszka w Krakowie.

kurs z Igalem Hoffmanem

kurs z Igalem Hoffmanem

Igal Hoffman przyjął buddyjskie schronienie w 1998 roku i jest uczniem Lamy Ole Nydahla. Od tego czasu był pionierem rozwoju buddyzmu Diamentowej Drogi w Izraelu. Jest m.in. tłumaczem książek Lamy Ole Nydahla i medytacji na język hebrajski. Od 2012 roku naucza podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi. Obecnie mieszka wraz z żoną i córką w Krakowie.

Piątek
godz. 19.00 wykład „Rola nauczyciela w Diamentowej Drodze”

Sobota
godz. 11.00 sesja medytacyjna
godz. 16.00 sesja medytacyjna
godz. 19.00 wykład „Ścieżka identyfikacji”

Niedziela
godz. 11.00 sesja medytacyjna
godz.14.00 wykład „Postawa Jogina w codziennym życiu”.

Sugerowana darowizna za wykład 10 zł

Wykłady Wojtka Tracewskiego

Wykłady Wojtka Tracewskiego

Zapraszamy na wykłady Wojtka Tracewskiego

8 listopad (środa) g 19.00 Temat „Praca z przeszkadzającymi emocjami”

9 listopad (czwartek) g 19.00 Temat  „Medytacja trzech świateł”

(ur.1962) ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa i przez kilka lat zajmował się sztuką. W roku 1980 zainteresował się buddyzmem i został uczniem Lamy Ole Nydahla. Od 1988 roku jest jego oficjalnym polskim tłumaczem – tłumaczy zarówno publiczne wykłady i wystąpienia jak też książki Lamy Ole. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika „Diamentowa Droga” oraz członkiem Rady Nadzorczej Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od roku 1992 wykłada podstawy buddyzmu oraz prowadzi kursy medytacyjne w Europie oraz Ameryce Północnej.

 

Wykłady nauczyciela Diamentowej Drogi Nicolasa Briscoe.

Wykłady nauczyciela Diamentowej Drogi Nicolasa Briscoe.

Zapraszamy na wykłady nauczyciela Diamentowej Drogi Nicolasa Briscoe.

„Karma – przyczyna i skutek według Buddyzmu”
„Schronienie w Buddyzmie Diamentowej Drogi”

Nic Briscoe urodził się w Australii,  w młodym wieku przeprowadził się do Anglii gdzie się wychowywał. Przyjął schronienie u Lamy Ole Nydahla w 2006. Od 2011 jest nauczycielem buddyzmu Diamentowej Drogi. Obecnie mieszka w ośrodku buddyjskim w Hiszpanii bardzo blisko ośrodka w Karma Guen.

Wykłady Michała Siwka

Wykłady Michała Siwka

Zapraszamy serdecznie na wykłady Michała Siwka

Piątek,  Temat „Znaczenie Sangi”

Sobota, Temat „Przekaz w Diamentowej Drodze”

Michał Siwek – schronienie przyjął w 1996 r. Od początku 2015 naucza podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi. W latach 2001-2002 rezydent ośrodka DD w Hamburgu. Związany od lat z projektem Europe Center jako jeden z polskich delegatów (key people). Aktualnie członek zarządu Buddyjskiego Związku DD w Polsce oraz szef i założyciel Fundacji „Stupa House”. Prawnik z zawodu, ma trójkę dzieci, mieszka na stałe w Warszawie gdzie od wielu lat, wraz z przyjaciółmi zajmuje się fundraisingiem oraz koordynacją budowy Stupa House i Hali Buddów.

Lama Ole w Hali Stulecia

Na Kurs we Wrocławskiej Hali Stulecia przybyło 5500 osób. Było to wspaniały i inspirujący weekend, od pierwszej wizyty Lamy w Polsce minęło 41 lat.

Kurs z Lamą Ole Nydhalem we Wrocławiu

Kurs z Lamą Ole Nydhalem we Wrocławiu

Lama Ole Nydahl pochodzi z Danii. Jest jednym z wysoko wykwalifikowanych lamów i nauczycieli medytacji w tradycji buddyzmu linii Karma Kagyu – szkoły pod duchowym przewodnictwem XVII Karmapy Taje Dordże. W 1969 roku Ole i jego żona Hannah zostali pierwszymi zachodnimi uczniami największego mistrza medytacji swoich czasów, XVI Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże
Na prośbę XVI Karmapy od początku lat siedemdziesiątych Lama Ole jeździ po świecie, po krajach związanych z kulturą Zachodu, przekazuje nauki buddyjskie i zakłada świeckie ośrodki buddyzmu Diamentowej Drogi. Jego głębokie doświadczenie, wiedza i świeży, dynamiczny styl nauczania inspirują tysiące ludzi przychodzących na jego wykłady i uczestniczących w prowadzonych przez niego kursach medytacyjnych. Na wykładach można usłyszeć podstawowe informacje na temat buddyzmu oraz dowiedzieć się, jak może on pomóc w codziennym życiu. W ich trakcie Lama prowadzi także medytację, a chętnym udziela buddyjskiego Schronienia.
Lama Ole Nydahl jest autorem licznych książek o buddyjskiej tematyce, wielokrotnie wznawianych i tłumaczonych na wiele języków. W Polsce ukazały się m.in.: „O naturze rzeczy”, „Buddowie dachu świata”, „Dosiadając tygrysa”, „Wielka Pieczęć”, „Budda i miłość”, „O śmierci i odrodzeniu”, „Być pożytecznym”.