Wykład Marcina Wąsika „Buddyzm w codziennym życiu”

Wykład Marcina Wąsika „Buddyzm w codziennym życiu”

Marcin Wąsik

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie. Z buddyzmem Diamentowej Drogi jest zwiazany od 1998 roku. Brał aktywny udział w rozwoju ośrodka w Manchester/Anglia oraz w Bytomiu i Katowicach. Na prośbę Lamy Ole Nydahla, od 2013 roku wyjaśnia podstawy buddyzmu. Na co dzień prowadzi własna firmę inwestycyjną związaną z nieruchomościami.

DNI KULTURY BUDDYJSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE 20-28 PAŹDZIERNIK (Inauguracja nowej siedziby ośrodka buddyjskiego w Częstochowie)

DNI KULTURY BUDDYJSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE 20-28 PAŹDZIERNIK (Inauguracja nowej siedziby  ośrodka buddyjskiego w Częstochowie)

 

 20 październik  sobota

16.00 sesja medytacyjna
18.00 wykład „Pogląd w Diamentowej Drodze” Karol Ślęczek
– Po wykładzie kolacja i aukcja na rzecz wyposażenia kuchni

21 Październik niedziela

10.00  sesja medytacyjna z wprowadzeniem
12.00 sesja medytacyjna
15.00 wykład „Droga identyfikacji” Karol Ślęczek

22 Październik poniedziałek

19.15 sesja medytacyjna  z wyjaśnieniami

25 Październik czwartek

19.15 sesja medytacyjna z wyjaśnieniami

26 Październik piątek

19.00 Projekcja filmu „HANNAH  Nieznana historia buddyzmu”
Film będzie poprzedzony wykładem wprowadzającym Pauliny Czaji
– Po filmie sesja medytacyjna

27 Październik sobota

10.00 Pytania i odpowiedzi i sesja medytacyjna – Paulina Czaja i Piotr Kaczmarek
12.00 sesja medytacyjna
17.00 sesja medytacyjna
19.00 wykład „Praca z emocjami” Paulina Czaja i Piotr Kaczmarek
22.00 Parapetówka

28 Październik niedziela

10.00  sesja medytacyjna
12.00 sesja medytacyjna
15.00 wykład „Droga Bodisatwy „Paulina Czaja i Piotr Kaczmarek

– zakończenie

Wstęp wolny (dobrowolna darowizna na pokrycie kosztów – 10 zł wykład)

NAUCZYCIELE

Karol Ślęczek
( ur.1956 r.) Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest uczniem Lamy Ole Nydahla. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1978 roku. Jeden z założycieli oraz wieloletni przewodniczący ośrodka w Krakowie, były wieloletni przewodniczący Związku Buddyjskiego w Polsce oraz członek Rady Nadzorczej Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od 1988 roku wykłada filozofię buddyjską na uniwersytetach w Europie, obu Amerykach i Australii. Wielokrotnie podróżował z Lamą Ole po całym świecie. Mieszka w Krakowie.

Paulina Czaja
Absolwentka E-Commerce Development w Londynie. Z Buddyzmem Diamentowej Drogi związana od 1993 roku. Od 2005 roku wykłada podstawy buddyzmu. Brała aktywny udział w rozwoju ośrodków w Londynie, Buenos Aires i Gdańsku. Od 2007 roku mieszka i współtworzy ośrodek odosobnieniowy w Bartołtach Wielkich. Prowadzi własną firmę jubilerską.

Piotr Kaczmarek
jest uczniem Lamy Ole Nydahla i praktykuje buddyzm Diamentowej Drogi od 1985 roku. Współtworzył ośrodki medytacyjne m.in. w Poznaniu, Kucharach, Katowicach oraz w Karma Guen (Hiszpania), Grazu i Wiedniu (Austria). Od ponad 25 lat zajmuje się również buddyjskimi projektami międzynarodowymi. Od 2014 roku, na prośbę Lamy Ole prowadzi ośrodek odosobnieniowy w Zagórzanach.

FILM
„Hannah. Nieznana historia buddyzmu” to niezwykła i pełna przygód filmowa podróż, której bohaterką jest Hannah Nydahl – dzięki niej buddyzm tybetański stał się znany na Zachodzie. Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach w Kopenhadze w latach 60. XX w. i prowadzi do Kathmandu, gdzie Hannah i jej mąż Ole zostali pierwszymi uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy pochodzącymi z Zachodu.

Wykłady Marcina Barańskiego

Wykłady Marcina Barańskiego

Zapraszamy serdecznie na wykłady

Sobota godz. 19.00 temat ” Znaczenie sangi”

Niedziela godz 11.00 sesja medytacyjna oraz wykład ” O medytacji ”

Dobrowolna darowizna na pokrycie kosztów wykładu 10 zł

W sobotę po wykładzie odbędzie się pożegnalna impreza na której będziemy świętować przeniesienie ośrodka do nowej lokalizacji.

Marcin Barański (ur. 1971) z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1993 roku. Od 2001 roku wykłada podstawy buddyzmu. Wiceprzewodniczący Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Z wykształcenia informatyk. Pracuje w branży telekomunikacyjnej.

Kurs z Karolem Ślęczkiem

Kurs z Karolem Ślęczkiem

Zapraszamy na wykłady Karola Ślęczka
Sobota
16.30 sesja medytacyjna
18.00 wykład „Śmierć i odrodzenie”
Niedziela
11.00 sesja medytacyjna
15.00 wykład „Guru Joga”

Karol Ślęczek ( ur.1956 r.) Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1978 roku. Jeden z założycieli oraz wieloletni przewodniczący ośrodka w Krakowie. Członek Rady Nadzorczej Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od 1988 roku wykłada filozofię buddyjską na uniwersytetach w Europie, obu Amerykach i Australii. Wielokrotnie podróżował z Lamą Ole po całym świecie. Mieszka w Krakowie.

kurs z Igalem Hoffmanem

kurs z Igalem Hoffmanem

Igal Hoffman przyjął buddyjskie schronienie w 1998 roku i jest uczniem Lamy Ole Nydahla. Od tego czasu był pionierem rozwoju buddyzmu Diamentowej Drogi w Izraelu. Jest m.in. tłumaczem książek Lamy Ole Nydahla i medytacji na język hebrajski. Od 2012 roku naucza podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi. Obecnie mieszka wraz z żoną i córką w Krakowie.

Piątek
godz. 19.00 wykład „Rola nauczyciela w Diamentowej Drodze”

Sobota
godz. 11.00 sesja medytacyjna
godz. 16.00 sesja medytacyjna
godz. 19.00 wykład „Ścieżka identyfikacji”

Niedziela
godz. 11.00 sesja medytacyjna
godz.14.00 wykład „Postawa Jogina w codziennym życiu”.

Sugerowana darowizna za wykład 10 zł

Wykłady Wojtka Tracewskiego

Wykłady Wojtka Tracewskiego

Zapraszamy na wykłady Wojtka Tracewskiego

8 listopad (środa) g 19.00 Temat „Praca z przeszkadzającymi emocjami”

9 listopad (czwartek) g 19.00 Temat  „Medytacja trzech świateł”

(ur.1962) ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa i przez kilka lat zajmował się sztuką. W roku 1980 zainteresował się buddyzmem i został uczniem Lamy Ole Nydahla. Od 1988 roku jest jego oficjalnym polskim tłumaczem – tłumaczy zarówno publiczne wykłady i wystąpienia jak też książki Lamy Ole. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika „Diamentowa Droga” oraz członkiem Rady Nadzorczej Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od roku 1992 wykłada podstawy buddyzmu oraz prowadzi kursy medytacyjne w Europie oraz Ameryce Północnej.

 

Wykłady nauczyciela Diamentowej Drogi Nicolasa Briscoe.

Wykłady nauczyciela Diamentowej Drogi Nicolasa Briscoe.

Zapraszamy na wykłady nauczyciela Diamentowej Drogi Nicolasa Briscoe.

„Karma – przyczyna i skutek według Buddyzmu”
„Schronienie w Buddyzmie Diamentowej Drogi”

Nic Briscoe urodził się w Australii,  w młodym wieku przeprowadził się do Anglii gdzie się wychowywał. Przyjął schronienie u Lamy Ole Nydahla w 2006. Od 2011 jest nauczycielem buddyzmu Diamentowej Drogi. Obecnie mieszka w ośrodku buddyjskim w Hiszpanii bardzo blisko ośrodka w Karma Guen.

Wykłady Michała Siwka

Wykłady Michała Siwka

Zapraszamy serdecznie na wykłady Michała Siwka

Piątek,  Temat „Znaczenie Sangi”

Sobota, Temat „Przekaz w Diamentowej Drodze”

Michał Siwek – schronienie przyjął w 1996 r. Od początku 2015 naucza podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi. W latach 2001-2002 rezydent ośrodka DD w Hamburgu. Związany od lat z projektem Europe Center jako jeden z polskich delegatów (key people). Aktualnie członek zarządu Buddyjskiego Związku DD w Polsce oraz szef i założyciel Fundacji „Stupa House”. Prawnik z zawodu, ma trójkę dzieci, mieszka na stałe w Warszawie gdzie od wielu lat, wraz z przyjaciółmi zajmuje się fundraisingiem oraz koordynacją budowy Stupa House i Hali Buddów.